Co grozi nam i naszym dzieciom?

 

       Internet cały czas się rozwija. Globalna pajęczyna coraz mocniej oplata świat i łapie w swoje sidła kolejne rzesze użytkowników. Powstają telefony komórkowe, które już w coraz  mniejszym stopniu służą do dzwonienia i pisania SMS-ów. Słowem, technologia pozwala nam na dużo więcej niż, w okresie dziecinnej niewinności, ale i my pozwalamy jej na znacznie więcej niż byłoby to konieczne, a nawet na więcej niż byśmy chcieli.

 

W ten sposób zaczyna ukazywać się druga strona postępu, cena jaką przychodzi nam za niego płacić. Żyjemy w kraju, w którym poziom rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego jest krótko mówiąc średni. Ni to zły, ni to zapierający dech w piersiach, „taki o”. Jeżeli chodzi o informatyzację to nie mamy nawet co porównywać się do krajów zachodnich czy chociażby do niedalekiej Estonii, choć niezaprzeczalnie sytuacja się poprawia. O ile, kraj powoli się „cyfryzuje”, to świadomość społeczeństwa w tym zakresie jest znikoma. Niestety, ale mało kto zdaje sobie sprawę, jak ogromną siłą jest dzisiaj Internet, a co za tym idzie jak wiele niebezpieczeństw związanych jest z przyjęciem Społeczeństwa Globalnej Informacji. Dotyczy to dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, które będą bohaterami tego artykułu.

Największą podatnością dzieci na nową technologię jest ich ufność i łatwowierność. Osoby dojrzałe potrafią niektóre rzeczy zdystansować. Najmłodsi z natury nie są podejrzliwi, a przede wszystkim są niesamowicie ciekawscy, co Internet często bezlitośnie egzekwuje. Najgorszym, najbardziej ohydnym z niebezpieczeństw czyhających na małe dzieci w Sieci, jest pedofilia. Ten odrażający twór, który nie powinien mieć prawa do swobodnej egzystencji w cywilizowanym świecie, wykorzystuje te cechy dzieci o których wspomniano powyżej. Nie chodzi tu też o same treści zawierające materiały z pedofilią, czy nawet potajemne umawianie się z dziećmi. Ci perfidni degeneraci, często wymuszają na dzieciach wysyłanie zdjęć czy po prostu mailują z nimi, o „dziwnych” sprawach.

Jak możemy przed tym chronić nasze pociechy? Istnieją specjalne programy, typu parental control, tzw. cybernianie, które posiadają specjalną bazę danych z wyrazami, witrynami zawierającymi niebezpieczne, bądź podejrzane treści. Po natknięciu się na nie, program automatycznie blokuje witrynę i uniemożliwia dostęp do niej. Dodatkowo, zapisują skrypty z działalności dziecka na komputerze (łącznie z zapisem użycia klawiatury), a nawet, co budzi duże kontrowersje, niektóre z nich dają dostęp do poczty dziecka. Tak wygenerowany raport rodzic może otrzymać przykładowo na maila.

Należy pamiętać, że najważniejszą, dającą najlepsze rezultaty metodą ochrony jest edukacja. Dzieci zawsze poszukują autorytetów, często boją się lub wstydzą mówić o swoich problemach. To rodzic,  starsze rodzeństwo, bądź ktoś z najbliższego otoczenia powinien wskazać dziecku w jaki sposób korzystać z zasobów Internetu i na co zwracać największą uwagę. Trzeba pamiętać o tym, że nasze pokolenia wychowywały się bez Internetu, musiały się go „nauczyć” oswoić się z nim, co pozwoliło na zachowanie pewnego rodzaju dystansu. My mieliśmy czas zrozumieć niektóre zagadnienia. Dzieci, które mają teraz po 10, 11 lat, przyszły na świat w czasie, gdy komputer i Internet stały się już w jakimś sensie normą, czymś powszechnym, więc dla nich niektóre rzeczy i niebezpieczeństwa są niezauważalne.

Omawiając nowy kształt społeczeństwa, pragnę zwrócić uwagę na jeszcze jedno istotne zagadnienie. Problem, którego skutki mogą uwidocznić się dopiero za kilkanaście lat -  gender. Jestem przekonany, że większość z nas słyszała już, to ostatnio popularne słowo. Jednak czy zastanawialiśmy się czym tak naprawdę jest „dżender”? Naukowcy będą przekonywać, że jest to nauka o płci, o tym w jaki sposób można ją charakteryzować, badać. Jednak nad czym tu się zastanawiać? Chłopak jest chłopakiem, a dziewczynka jest dziewczynką, albo Ci zwisa, albo powiewa, wszystko jest „zero – jedynkowe”. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy normalne jest, aby dzieci w przedszkolach miały zadawane pytania kim jesteś?, czy jesteś dziewczynką, czy chłopczykiem?, bądź by były zmuszane do nazywania tego co mają między nogami? To zdecydowanie jest jedno z prawdziwych zagrożeń obecnych czasów. Mogę się założyć, że zdecydowana większość dzieci, którym odbiera się niewinność (inaczej nie jestem tego w stanie nazwać) poprzez pranie głowy wychowaniem seksualnym w wieku 4 lat, będzie w przyszłości miała zaburzenia na tym tle. Dlaczego małym dzieciom zaprząta się głowę problemem ty nie wiesz czy jesteś dziewczynką czy chłopczykiem, dowiesz się jak urośniesz? Problemem takiego malucha powinna być zabawa w chowanego, a nie zastanawianie się nad własną płcią! Pytań można stawiać wiele, jednak odpowiedź w większości będzie taka sama, to bezsensu, to idiotyczne.

Gender stanowi zagrożenie nie tylko dlatego, że może owocować zboczeniami. Ma także swoje bezpośrednie powiązanie z rozwojem Społeczeństwa Informacyjnego. Jednym z czynników opisujących kształt nowego społeczeństwa jest olbrzymia potęga mediów, które mają moc manipulowania odbiorcami. Zastanówmy się więc, jaką mocą manipulacji będą dysponować media jeżeli uda im się wmówić nam, że nie wiemy jaką mamy płeć!

Chcemy żyć w Społeczeństwie Informacyjnym, chcemy wykorzystywać jego zdobycze. Bądźmy więc świadomi zagrożeń, nauczmy się na nie reagować.

Nie dajmy się sterować, myślmy samodzielnie!

Ostatnio polecany był utwór, tym razem nie będzie inaczej. Zalecam przesłuchanie Bezczel – Prawo ponad prawem 

 

Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Ochronie dzieci i młodzieży w internecie niech klikną tutaj.

 /p

 

 

 

 

 

Komentarzy (3)

 • pozostało 500 znaków

  Cancel or

  • Janko

   kolejny bardzo dobry artykuł, tak trzymajcie!
  • Wie wiór ka
   I właśnie przez to dzisiejsze gender, kiedyś będzie od groma pedofilów i chorych umysłowo maniaków...
   Niesamowicie mi jest żal tych biednych dzieci, które cierpią przez ludzką głupotę !!!
   Artykuł pierwsza klasa, gratuluję!:*
  • Dana
   Gratuluję pomysłu,wiedzy,odwagi i weny!!! Artykuł trafiony w "dziesiątkę",aktualny na obecne mroczne czasy. Nic dodać,nic ująć! Kochani, jesteście chlubą i przyszłością naszego polskiego narodu! Dlatego za wezwaniem bł.Jana Pawła II(już niedługo"świętego"),proszę Was,"nie lękajcie się-wypłyńcie na głębię",weźcie sprawy Polski w swoje ręce aby nie dać JEJ zatracić! Podaję czytelnikom link do podpisania petycji: http://www.twojasprawa.org.pl/akcja/chronmy-dzieci-przed-pornobiznesem/#.UuAqgLTdjIX

  Newsletter

  Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje z Naszego serwisu!

  Partnerzy